💴 Seviye Sayfası

📊 ÇİN NABZI’na yarın yine gel.  Bugünlük bu kadar okuyabilirsin! 😄

Dilersen alttaki 🔔 basarak yeni yazılar için bildirim mesajı almayı kabul edebilir veya aylık bültenimize abone olarak  en güncel yazılarımızdan haberdar olabilirsin. 😍

Aylık bültenimize abone olun, veri gazeteciliğini esas alan etraflı analizlerimizi kaçırmayın!

Bilgi, hiç kimsenin veya kurumun inhisarı altına alınmamalıdır. Her zaman açık kaynak olmalıdır.Bu yüzden yazıların ödeme duvarı arkasına konulmasını tasvip etmiyoruz.

Lakin, maddi kaynak olmadan çalışmalarımıza devam etmemiz çok zor. Bir yazı için biz,  günlerce bazen haftalarca uğraşırken, okumak sadece 3-4 dakikanızı alıyor. Veri gazeteciliğini prensip edindiğimiz yazılarımızın ne zahmetle yazıldığını bilin istiyoruz.

Bilgiye günlük ihtiyaçlarımız ekmek ve su kadar muhtacız. İnanıyoruz ki sizler de bunun farkındasınız. Aylık $3 dolar gibi bir meblağ sizi fakir etmez ama bizi çok fazla motive eder.Yazılarımızın devamını istiyorsanız lütfen ayakta kalmamızı sağlayacak desteği bize sağlayın.

Üç beş satır için kim para versin demeyin. Francis Bacon’ın dediği gibi “Bilgi güçtür“.

Her yazımızda mutlaka bir görselleştirilmiş grafik oluyor. Bu grafikleri de “veri merkezi” sayfamızda biriktiriyoruz. Sağlıklı analizler için dataları elzem görüyoruz. Data madenciliği için özellikle Çince raporları tarıyoruz. Bu dataların birçoğu da indirilebilir vaziyette. Dilerseniz kendi çalışmalarınız için de kullanabilirsiniz.

Eğer bağışta bulunursanız daha iyi işler çıkartabiliriz. Ülkece Çin’i anlamaya çok ihtiyacımız var.

Patronumuz olmaya ne dersin?

[pmpro_levels]

 

VERİ GAZETECİLİĞİ esas alınarak hazırlanmış; iş dünyasına ve akademisyenlere yönelik benzersiz analizler.
Bilgi Transferi